Nabór

Zajęcia piłkarskie w Młodej Wieczystej obejmują dwie ścieżki.

Jedną jest tzw. ścieżka Grassroots, czyli ścieżka rekreacyjna. Nie każdy chłopiec, czy dziewczynka zostanie w  przyszłości gwiazdą futbolu, ale każdy może czerpać radość, poprawiać swoją sprawność i zdobywać przyjaciół dzięki piłce nożnej. Dobrze wiemy, że Wieczysta wywodzi się z lokalnej społeczności więc pragniemy się odwdzięczyć i stworzyć warunki ku takiemu „rozwojowi w sporcie” młodemu pokoleniu. Zapraszamy do naszych drużyn okoliczną młodzież. Aby mieć pewność, że nasze zajęcia będą się odbywać w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz aby trenerzy mogli faktycznie indywidualnie podejść do każdego ze swoich podopiecznych, stawiamy jednak na 2-3 drużyny liczące kilkanaście osób w poszczególnych kategoriach ścieżki grassroots, dlatego też możemy zaoferować ograniczoną liczbę miejsc.

Otwarty nabór do zespołów grassroots Młodej Wieczystej obejmuje kategorie od U-5 do U-10 (tzn. dotyczy dzieci, które w roku kończącym sezon / rok szkolny ukończą 5-10 lat – w sezonie 2022/23 są to roczniki od 2018 do 2013). Najmłodszy rocznik ma zorganizowane jedne zajęcia tygodniowo, starsze roczniki, w zależności od grupy mogą trenować dwa lub trzy razy w tygodniu.

Chętnych do dołączenia zapraszamy najczęściej na tydzień zajęć próbnych z naszymi drużynami, aby sprawdzić, czy piłka nożna z Wieczystą w ogóle spodoba się potencjalnemu zawodnikowi oraz aby trenerzy mogli ocenić, do grupy na jakim poziomie zaawansowania można by przypisać taką osobę. Jeśli tylko w adekwatnej grupie mamy wolne miejsca, przystępujemy do kilku drobnych formalności związanych z dołączeniem na stałe do Klubu.

Umawiać się na zajęcia próbne można poprzez nabor@kswieczysta.com, a więcej informacji jest też do uzyskania pod numerem 600-146-979


Od kategorii U-12 i U-13 kończy się w naszym Klubie ścieżka grassroots. Zmieniają się wtedy wymagania organizacyjne i infrastrukturalne odnośnie szkolenia piłkarskiego więc, aby jakość naszego szkolenia stała na najwyższym poziomie liczba drużyn maleje i  stopniowo następuje selekcja zawodników o predyspozycjach do podjęcia szkolenia wysokokwalifikowanego. Zawodnikom, którzy nie zakwalifikują się do drużyn na tych etapach staramy się pomóc znaleźć miejsce w piłce na adekwatnym dla nich poziomie, w pierwszej kolejności w klubach, z którymi współpracujemy i wiemy o  nich, że prowadzą swoje szkolenie na odpowiednim poziomie, aby ciągle mieć oko na swoich byłych podopiecznych.

Chociaż ścieżka szkolenia wysokokwalifikowanego zaczyna się w kategorii U-12/U-13, to oczywiście już wcześniej pojawiają się zawodnicy szczególnie uzdolnieni, o predyspozycjach do podjęcia w przyszłości profesjonalnych treningów. Dla nich przewidzianą mamy grupę w każdej kategorii począwszy od U-6. Do takich grup trenerzy mogą zaprosić zawodników wyróżniających się na poziomie grassroots, a także przewidujemy możliwość dołączenia z innych klubów, po obserwacjach sztabu Wieczystej i/lub odbyciu treningów testowych. W starszych kategoriach wiekowych (powyżej U-12) pozytywne przejście treningów testowych lub rekomendacja działu scoutingu Klubu jest już jedynym sposobem na dołączenie do „Żółto-Czarnych”.

Zaznaczamy też, że obecnie nasze drużyny juniorskie (U-16 do U-18) są ściśle powiązane ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata i treningi odbywają w ramach lekcji w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych. Najstarszy rocznik grup młodzieżowych (U-19) podlega już pod seniorski zespół rezerw.     

Więcej informacji o ścieżce szkolenia wysokokwalifikowanego w Wieczystej także można uzyskać poprzez nabor@kswieczysta.com lub pod nr. telefonu 600-146-979.