Obóz dla żaków i skrzatów... jak się przygotować na drugi turnus w Milówce?

Obóz dla żaków i skrzatów... jak się przygotować na drugi turnus w Milówce?

W niedzielę 30 lipca na obóz udadzą się roczniki 2016-2013. Oto kilka wskazówek jak przygotować się do wyjazdu.

Obóz piłkarskie z Młodą Wieczystą należą do tych bardziej intensywnych. W trakcie wyjazdu będzie dużo i nauki, i zabawy. W trakcie obozu planujemy dwa razy dziennie prowadzić zajęcia treningowe lub sparingi, oprócz tego w planach jest wizyta na basenie, dodatkowa wycieczka i codzienne warsztaty. Oprócz całodziennego wyżywienia, zawodnicy zapewnioną będą mieli też wodę do picia w ciągu dnia i na treningach.

Tradycyjnie już, nie będziemy spędzać czasu przy grach elektronicznych więc nie ma sensu pakować zabawek typu PSP, a telefony będą bezpiecznie przechowywane u Trenerów i wydawane zawodnikom na czas ciszy poobiedniej, aby mogli podzielić się wrażeniami z rodziną (jeśli ktoś, z powodów zawodowych, nie będzie mógł w takich godzinach rozmawiać będziemy prosić o ustalenie w miarę możliwości innych godzin, ale nie wieczornych).

Co też jest już tradycją, w czasie obozu będziemy starali się wprowadzać odpowiednie nawyki żywieniowe, a to wiąże się z tym, iż słone przekąski, słodzone napoje gazowane, napoje energetyczne znikają z menu. Słodycze może i nie znikną, ale będziemy pilnowali, żeby ich ilość była rozsądna. Bardzo prosilibyśmy o pomoc w tym temacie, gdyż w przeszłości zdarzały się już osobne „plecaki deserowe” na wyjazdy :-)

Co natomiast warto zapakować do walizek? Oczywiście jest to:

- odzież na co dzień i bielizna;

- przybory toaletowe, ręcznik;

- rzeczy do spania;

- buty na co dzień i klapki (na basen, pod prysznic), ew. obuwie do poruszania się po ośrodku;

- mały plecak lub torba sportowa;

- odzież do treningów;

- obuwie do treningu (orlik lub boisko naturalne);

- podpisany bidon (sprawniej nalewać wodę do bidonów o szerokiej "szyjce");

- Oprócz tego, skoro wybierzemy się na basen, przyda się też strój kąpielowy.

- Podczas warsztatów warto mieć coś do pisania.

Plan ramowy przedstawia się następująco: Plan Ramowy Milówka I 30.07-05.08 (pobierz)

Zbiórka na wyjazd zaplanowana jest 30 lipca przy ul. Chałupnika o godzinie 8:00, autokar ma wyruszyć w drogę o 8:30. Proszę pamiętać o zabraniu oryginałów kart kwalifikacyjnych, kto przesyłał wyłącznie skany.

Jak pierwszy turnus, tak i drugi wyjazd zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty, a ich uczestnicy objęci polisą ubezpieczeniową.