Obozy Zimowe 2024

Obozy Zimowe 2024

Rozpoczęły się ferie zimowe w Krakowie, a to oznacza, że już niedługo wyjeżdżamy na obozy!


W sobotę 17 lutego do Barcic, do sprawdzonego już nie raz ośrodka LAS VEGAS wyjadą Młodziki, Orliki oraz Żaki. Dzień później, z postojem na gry kontrolne w Dąbrowie Górniczej, na swoje zgrupowanie udadzą się do Dzierżoniowa Trampkarze, ale informacje o ich obozie pojawią się później w wirtualnej szatni drużyny w aplikacji ProTrainUp.

Oto jak przedstawia się plan ramowy obozu młodszych grup: Plan Ramowy Barcice 17-24.02 (pobierz)   

Zbiórka na wyjazd zaplanowana jest przy ul. Chałupnika o godzinie 9:00, autokar ruszy w drogę o 9:30. Proszę pamiętać o zabraniu oryginałów kart kwalifikacyjnych, kto przesyłał wyłącznie skany. Młodziki będą trenować na sztucznej murawie znajdującego się przy samym ośrodku boiska Barciczanki. W ramach treningów planujemy także rozegrać gry kontrolne, pierwsza z nich już jest wstępnie ustalona na środę, kiedy mamy zmierzyć się z Kalwarianką. Młodsze grupy zaplanowane mają treningi w hali, ale jeśli tylko pogoda będzie odpowiednia, chętnie skorzystamy z boiska typu orlik więc warto zabrać też termy oraz obuwie piłkarskie nie tylko z płaską podeszwą. Również staramy się o sparingpartnerów do rozegrania gier towarzyskich z innymi zespołami. W czasie wyjazdu zaplanowane są także wizyty na basenie oraz wycieczka na platformę widokową. Jak zawsze przygotowany mamy program warsztatów więc potrzebne będą długopisy lub ołówki, a polecana jest też dobra książka na chwile przerwy poobiedniej. Do treningów i wycieczek przyda się mała torba lub plecak, a także podpisany bidon (dużo łatwiej nalać do niego wody niż do butelki). Proszę upewnić się że podpisy na strojach klubowych nie są wytarte i w razie potrzeby je poprawić, aby łatwiej było odszukać właściciela.

Obóz to czas wzmożonego wysiłku, szczególnie mocno zwracamy uwagę w jego trakcie na szeroko rozumianą higienę. Prosimy pamiętać o rozsądnym pakowaniu, dbając o umiarkowane nadprogramowe dożywianie (szczególnie zwracamy uwagę na obecność słodzonych+gazowanych napojów, słonych przekąsek oraz nadmiar obciążających układ pokarmowy przed snem słodyczy. 

Postaramy się zapełnić program aktywnościami, aby odgonić nudę, i liczymy, że w przypadku przydarzających się wolnych chwil chłopcy będą kreatywnie spędzać czas w gronie kolegów, dlatego sprzęt elektroniczny polecamy zostawić w domach. Telefony będą zbierane przez trenerów, aby nie rozpraszać zawodników przy codziennych obowiązkach, a czas na skorzystanie z nich i opowiadanie wrażeń będzie podczas ciszy poobiedniej.

Jak wszystkie nasze obozy i ten wyjazd zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty, a ich uczestnicy objęci polisą ubezpieczeniową. Postaramy się także o regularną relację na naszej stronie.Poniżej także kilka wskazówek dla rodziców zawodników, którzy zastanawiają się co zapakować na wyjazd na obóz:

- odzież na co dzień i bielizna;

- przybory toaletowe, ręcznik;

- rzeczy do spania;

- buty na co dzień i klapki (na basen, pod prysznic), ew. obuwie do poruszania się po ośrodku;

- mały plecak lub torba sportowa;

- odzież do treningów;

- obuwie do treningu (orlik lub hala);

- podpisany bidon (sprawniej nalewać wodę do bidonów o szerokiej "szyjce");

- Oprócz tego, skoro wybierzemy się na basen, przyda się też strój kąpielowy.

- Podczas warsztatów warto mieć coś do pisania.

- książka / gra planszowa lub karciana