Obóz Letni: Milówka turnus I (23-29.07.23)

Obóz Letni: Milówka turnus I (23-29.07.23)

W niedzielę 23 lipca rozpoczyna się obóz w Milówce dla młodzików i trampkarzy. Garść informacji przed wyjazdem.Oto jak przedstawia się plan ramowy obozu: Plan Ramowy Milówka I 23-29.07 (pobierz)

Zbiórka na wyjazd zaplanowana jest 23 lipca przy ul. Chałupnika o godzinie 8:00, autokar rusza w drogę o 8:30. Proszę pamiętać o zabraniu oryginałów kart kwalifikacyjnych, kto przesyłał wyłącznie skany. W programie mamy przede wszystkim treningi na naturalnej murawie, ale w razie potrzeby możemy wejść też na boisko typu orlik. W czasie wyjazdu zaplanowaną mamy wizytę na basenie oraz wycieczkę w góry więc zadbajmy o spakowanie odpowiedniego ekwipunku. Przydadzą się też długopisy lub ołówki na czas warsztatów, a polecana jest też dobra książka na chwile przerwy poobiedniej. Do treningów i wycieczek przyda się mała torba lub plecak, a także podpisany bidon (dużo łatwiej nalać do niego wody niż do butelki). Proszę upewnić się że podpisy na strojach klubowych nie są wytarte i w razie potrzeby je poprawić, aby łatwiej było odszukać właściciela, tak często zapominanych rzeczy.

Obóz to czas wzmożonego wysiłku, szczególnie mocno zwracamy uwagę w jego trakcie na higienę. W tym roku warsztaty skupią się na nawadnianiu i odżywianiu okołotreningowym / okołomeczowym. Tę pracę możemy już zacząć przed obozem, pomagając rozsądnie pakować się na wyjazd zawodnikom i dbając o ich umiarkowane nadprogramowe dożywianie (szczególnie zwracamy uwagę na nadmiar słodzonych+gazowanych napojów, słonych przekąsek (chipsy, paluszki itp.) oraz obciążających na wieczór układ pokarmowy słodyczy.

Zawsze staramy się zapełnić program aby odgonić nudę, a wolne chwile wpisujemy w harmonogram z myślą o spędzeniu czasu kreatywnie w gronie kolegów, dlatego sprzęt elektroniczny świetnie jeśli będzie czekał w domach. Telefony będą natomiast zbierane przez trenerów, aby nie rozpraszać zawodników przy codziennych obowiązkach, a czas na skorzystanie z nich i opowiadanie wrażeń będzie w czasie ciszy poobiedniej.

Jak wszystkie nasze obozy i ten wyjazd zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty, a ich uczestnicy objęci polisą ubezpieczeniową. Ponownie do współpracy przy obozie zaprosiliśmy naszego stałego partnera - firmę LatoMarzeń.pl, a wieści z Milówki postaramy się regularnie przekazywać w relacji na naszej stronie.